طرح توسعه ذهنی و محاسبه ذهنی با چرتکه(آموزشگاه فاطمی گرگان)

 طرح توسعه ذهنی و محاسبه ذهنی با استفاده از چرتکه یک برنامه منحصر به فرد برای رشد کودکان است که در سال 1993 توسط دکتر دینو ونگ

درکشورمالزی ابداع گردید. این برنامه با استفاده از یک سیستم نوآورانه، محاسبه با بکارگیری چرتکه سبب توسعه کل مغز (نیمکره چپ و نیمکره راست) بطور همزمان می‌شود.

 
 با یادگیری انجام محاسبه ذهنی به سرعت و دقت، دانش‌آموزان در سنین بین 5 تا 13 سال ظرفیت ذهن خود را توسعه می‌دهند که این سبب بهبود مهارت‌هایی نظیر مدیریت زمان، تمرکز و توانایی حل مساله می‌شود که درموفقیت آن­ها در  همه رشته‌ها و زندگی روزمره نقش اساسی دارد.

 

موسسه آموزشی نواندیشان پرتو راه‌ ابریشم در شهریور 1390 به عضویت این گروه درآمده و به عنوان پیشرو برنامه‌های حساب ذهنی کشور فعالیت خود را به عنوان نمایندگی رسمی Universal Concept) Mental Arithmetic System)  UCMAS در ایران آغاز نموده است. این موسسه با همکاری معاونت محترم نیروی انسانی آموزش و پرورش تهران و همچنین مدیریت محترم آموزش و پرورش منطقه 18 تهران اولین دوره آموزشی حساب ذهنی را در ایران آغاز نمودند.

این برنامه دارای 10 سطح برای دانش­ آموزان 8 تا 13 سال و 12 ترم برای دانش ­آموزان 5 تا 7 سال بوده، هر سطح به صورت میانگین 14 تا 16 جلسه 2ساعته

در هفته می‌باشد که حدود سه تا سه  ماه و نیم  به طول می‌انجامد برنامه UCMAS نه تنها منجر به ایجاد اعتماد به نفس و تسلط در ریاضیات می‌شود، بلکه با ایجاد

یک چهارچوب زیربنایی سبب توسعه مهارت‌های مورد نیاز یادگیری در مدرسه و زندگی روزمره کودکان می‌شود.

از سال 1993 (زمان ابداع UCMAS)  تاکنون بیش از 55 کشور به عضویت موسسه UCMAS درآمده و میلیون‌ها کودک در سراسر جهان از برنامه‌های آموزشی این سیستم بهرمند شده‌اند، مهمترین این کشورها عبارت‌اند از: کانادا، استرالیا، ایالات متحده آمریکا، انگلستان، سوریه، لبنان، بحرین، مالزی، اندونزی، هند، امارات، قطر، کویت، عربستان سعودی، مصر، نیوزلند، سریلانکا، ، کنیا، اردن، فیجی، یمن، نیجریه، عمان، سودان و ...  می باشد.  این موسسه جهت شکوفایی استعدادها و تشویق دانش‌آموزان به یادگیری ریاضیات، هرسال مسابقه‌ای بین‌المللی با حضور کشورهای عضو UCMAS در کشور مالزی برگزار می‌نماید.

موسسه UCMAS افتخار دارد که اولین و تنها موسسه حساب ذهنی است که دارای گواهینامه ایزو 9001 بوده و اولین موسسه در این زمینه است که درکتاب رکوردهای مالزی به ثبت رسیده است.

دانش آموزان ایران اسلامی همواره تشنه علم و دانش بوده و با رفتار شایسته و سازنده خویش، الگوی راستین دانش‌آموزان دیگر کشورهای اسلامی نیز می‌باشند. موسسه فرهنگی نواندیشان پرتو راه‌ ابریشم با هدف ایجاد بستری مناسب برای شکوفایی استعدادها و رشد قوه خلاقیت نونهالان که سرمایه‌های اصلی ایران اسلامی هستند پا به عرصه ظهور نهاده و با آموزش معلمانی کارآزموده (براساس استانداردهای بین المللی) در جهت توسعه خودباوری و خود اتکایی دانش آموزان فعالیت خود را آغاز نموده است.

تمامی حقوق این وب‌سایت برای UCMASGolestan محفوظ است.